Aplikace Cyklovýlety po Vysočině

6. dubna 2017 - zdroj tisková zpráva - Kraj Vysočina

Inspirujte se novou aplikací Cyklovýlety po Vysočině a objevujte krásy Vysočiny z kola

Zbrusu nová aplikace Cyklovýlety po Vysočině dává čtyřicet tipů na cyklovýlety po Kraji Vysočina. Jednotlivé trasy jsou rozděleny po okresech a u každého z výletů najdou milovníci cykloturistiky popis, vzdálenost, doporučení na typ kola, jaká bude náročnost trasy a aplikace připojuje i kontakty na turistická informační centra. Novinku připravil cyklokoordinátor Kraje Vysočina Petr Stejskal ve spolupráci s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Tourism. „Představíme ji tento víkend na veletrhu For Bikes v pražských Letňanech,“ informuje náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Malebná krajina Vysočiny je protkána hustou sítí značených cykloturistických tras, které poskytují neopakovatelné zážitky jak milovníkům přírody, tak zájemcům o unikátní památky. „Každý výlet je samozřejmě zakreslený v mapě, která značí další turistické zajímavosti v okolí,“ vysvětluje ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Trasy, které nová aplikace doporučuje, vedou po lesních cestách, málo frekventovaných silničkách, údolími, okolím vodních nádrží nebo po hrázích rybníků. Zdatnější sportovci dají přednost náročnějším terénům Žďárských a Jihlavských vrchů, rodiny s dětmi využijí trasy vedené údolími a po mírnějších táhlých svazích s nádhernými výhledy. „Cyklisté se seznámí s chráněnými územími a památkami lidového stavitelství, navštíví půvabná městečka s řadou stavebních památek, objeví místa spjatá s významnými osobnostmi a každý se může potěšit pohledem na krajinu z romantických vyhlídek nebo několika rozhleden,“ pochvaluje si možnosti nové mobilní aplikace Cyklovýlety po Vysočině náměstkyně Jana Fischerová a doplňuje, že aplikace je elektronickou verzí krajské tištěné brožury Cyklovýlety po Vysočině.

Samotná aplikace funguje na Androidu a iOS jen několik hodin. „Záměrně jsme ji spustili těšně před veletrhem For Bikes, který od pátku 31. března do neděle 2. dubna hostí pražské Letňany a kde také chceme turisticky velmi zajímavou nabídku představit a dát o ni vědět,“ vysvětluje krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal.

Aplikace ke stažení:

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum