Aplikace Tamtam

25. října 2017 - zdroj tisková zpráva

Aplikace "Znakujte s Tamtamem - pexeso" naučí zábavnou formou základním znakům českého znakového jazyka

Chcete se naučit základním znakům českého znakového jazyka formou hry? Pojďte to zkusit s novou aplikací Znakujte s Tamtamem - pexeso!

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. a Informační centrum rodičů a přátel sluchově postižených, z.s. vyvinuly ve vzájemné spolupráci mobilní aplikaci Znakujte s Tamtamem - Pexeso. Má pomoci dětem se sluchovým postižením a dalším zájemcům, naučit se formou hry pexeso základním znakům českého znakového jazyka.

"Chtěli jsme, aby děti měly možnost se samy učit českému znakovému jazyku, a zároveň aby tuto možnost měli i slyšící. Dále jsme chtěli podpořit vzájemnou komunikaci a vztahy slyšících s neslyšícími a v tuto chvíli už děti učí děti," říká Mgr. Jana Fenclová, ředitelka Centra pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. a předsedkyně Informačního centra rodičů a přátel sluchově postižených, z.s

Aplikace využívá oblíbenou hru pexeso, kde lze nastavit okruh slovní zásoby (Zvířata, Venku, Denní činnosti), úroveň obtížnosti i to, zda ji bude hrát jeden člověk či dva. Když hráč uhádne dvojici obrázků, zobrazí se mu video s dítětem, které znak ukáže v českém znakovém jazyce. Hra je určena pro operační systém Android, verze 4.4 a vyšší a je zdarma ke stažení na Google Play. Aplikace vznikla z grantu společnosti T-mobile v rámci programu Mluvme spolu pro rok 2016.

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. poskytuje rodinám dětí se sluchovým postižením komplex vzájemně na sebe navazujících služeb: ranou péči, sociálně aktivizační služby, sociální a psychologické poradenství a informační služby i kulturní akce, jejichž cílem je rozvoj péče o tyto děti a jejich plná integrace mezi slyšící společnost.

S aplikací se můžete seznámit také v rámci 6. ročníku festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením, do kterého se Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. zapojilo. Týden komunikace osob se sluchovým postižením je týden plný různorodých akcí za účelem upozornit veřejnost na svět osob se sluchovým postižením, bořit mýty o komunikaci a šířit pravidla komunikace s lidmi se sluchovým postižením a tak šířit osvětu široké veřejnosti v oblasti sluchového postižení. V rámci letošního ročníku festivalu se uskuteční celkem 84 akcí v celé České republice. Festival pořádá nezisková organizace ORBI PONTES, z.s. Program festivalu naleznete na www.orbipontes.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum