Sběr mobilů pro Zoo Praha

30. srpna 2018 - zdroj Zoo Praha

Díky starým mobilním telefonům a tabletům putovalo na záchranné projekty Zoo Praha již 692 800 korun

Zoo Praha ve spolupráci se společností REMA Systém, a. s., již několik let organizuje sběr starých mobilních telefonů a tabletů. Od roku 2010 se takto podařilo shromáždit 69 280 kusů a za každé odevzdané mobilní zařízení putuje 10 Kč na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“. Záchranné projekty Zoo Praha se tak podařilo podpořit celkovou částkou 692 800 Kč. Projekt pokračuje dál a úspěšnou spolupráci navíc tuto sobotu oslavíme i Ekologickým dnem pro rodiny.

 

Kriticky ohroženým gorilám nížinným a dalším druhům mohou pomáhat také žáci mateřských, základních a středních škol. Stačí, když se zapojí do soutěže „Staň se strážcem pralesa“, která spočívá ve sběru a následné recyklaci starých mobilních zařízení. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Ochrana kriticky ohrožených goril nížinných a dalších druhů ve střední Africe je jedním ze stěžejních in-situ projektů pražské zoo. Jedinečná africká fauna je ohrožována nejen kácením deštných pralesů a pytláky, ale i těžbou kobaltu, suroviny potřebné pro výrobu elektroniky.

Díky prostředkům ze sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“ může Zoo Praha ve střední Africe rozvíjet aktivity, jejichž těžištěm je pomoc strážcům kamerunské biosférické rezervace Dja, kteří s nasazením vlastních životů chrání gorily a další zvířata před pytláky, a především environmentální vzdělávání mladých generací.

„Od roku 2013 provozujeme v Kamerunu Toulavý autobus, který přepravuje děti do záchranné stanice pro primáty v Méfou a do zoologické zahrady Mvogt-Betsi, aby viděly gorily jinak než jako maso na talíři či zdroj obživy pytláků,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Za ta léta dostal autobus pořádně zabrat a letos jsme ho vyměnili za nový, spolehlivější model z roku 2015. Autobus se právě vylodil v přístavu v Duale, a jakmile projde procesem proclení, předáme ho místním partnerům,“ dodává Miroslav Bobek.

O možnostech pomoci ohroženým druhům zvířat a významu recyklace se zájemci dozvědí více na Ekologickém dnu, který se koná v Zoo Praha poslední prázdninovou sobotu 1. září na piknikové louce u voliéry supů. Rodiny s dětmi

čekají třídící aktivity, zábavně-edukační kvíz, skákací hrad nebo workshop Trash Made, na kterém se naučí z elektroodpadu vytvářet šperky a doplňky a dávat tak starým věcem novou tvář. Akci pořádá společnost REMA Systém, a. s., dlouholetý partner Zoo Praha v oblasti recyklace. Hlavním smyslem činnosti REMA Systému je ochrana životního prostředí zabezpečením efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení.

Jak podpořit in-situ projekty Zoo Praha

Podpořit záchranné projekty můžete návštěvou Zoo Praha nebo nákupem vybraných suvenýrů, ale především převodem libovolné částky na sbírkové konto Pomáháme jim přežít, č. ú. 43 - 680 466 0247 / 0100.

Dále lze zaslat dárcovskou SMS – tzv. DMS. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na projekt přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč. Využít můžete také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to pro všechny uvedené částky. Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP OHROZENEDRUHY na číslo 87 777.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum