Dancall HP 2711 - EuroTel XL 110

Dancall HP 2711 se u Eurotel prodával dotovaný (a blokovaný) za 4.874 Kč (nedotovaná cena 13.000 Kč), se smlouvou na 18 měsíců, pod názvem EuroTel XL 110. Dánský výrobce.

Displej má sice tři řádky, ale pro SMS - čtení a psaní, je jen jeden řádek. Při čtení SMS tak zpráva postupně rolovala po displeji. Na dalších řádcích je popis kláves a zobrazují se informace o síle signálu a stavu baterie + další informace. Displej je zeleně podsvícený. Klávesnice tvrdá plastová.

Vyhledávání v telefonním seznamu je možné podle prvního písmene. Telefon zvládá signalizaci příchozího hovoru, konferenční hovor a další funkce. Během hovoru lze regulovat hlasitost šipkami nahoru a dolů. Čítač délky všech odchozích hovorů, posledního odchozího hovoru, možnost zobrazování délky probíhajícího hovoru.

Nepříjemné u mobilů Dancall bylo, že pokud jste psali SMS a někdo zavolal, došlo ke smazání SMS.

Technické údaje:

Rozměry (VxŠxH): 150 x 45 x 20 mm

Displej: 1 řádek / 12 znaků

Baterie: NiMH 550 mAh

Váha: 234 gramů

Mobil ve sbírce váží 267 gramů, má výkonnější baterii.

Pohotovostní doba: 22 hodin

Doba hovoru: 85 minut

Anténa: výsuvná

Paměť hovorů: 5 posledně volaných / 10 zmeškaných

Rychlá volba: ANO

CB - Cellular Broadcast: ANO

Vyzvánění: 3 vyzváněcí tóny - melodie

  • 3 hlasitosti vyzvánění + zesilující + vypnuto
  • 2 druhy pípání kláves + vypnuto
  • 3 druhy indikace příchozí SMS + vypnuto

Konektor pro externí anténu: ANO

Uveden na trh: 1997

Cena: 13.000 Kč

Dotovaný a blokovaný za 4.874 Kč (jednu dobu také jen za 995 Kč) se smlouvou na 18 měsíců u EuroTelu

Další informace na Mobil iDNES.

Fotogalerie:

Mobil ve sbírce nemá standardní (má výkonnější) baterii a váží 267 gramů. Při pohledu zezadu je vpravo pod anténou konektor pro externí anténu. Lehce vlevo uprostřed mobilu je pod gumovou ochranou otvor pro klipsnu na opasek. Na fotografii číslo 5 je vpravo vidět nabíjecí otvor.


1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
8 8
9 9
10 10
11 11
12 12

Servisní menu:

Kódy jsou platné pro Dancall HP 2711 a HP 2731. Dále pro OKI GT1, Audiovox 650 & 680, Samsung SGH 100. Dále asi pro následující mobilní telefony Bosch 607, 608, 718, 738.

Zjištění IMEI: *#06#

Battery Monitor. Test baterie: *#9990#

Význam položek v 1. řádku zatím bohužel není jednoznačně zjištěn.

C98 - kapacita akumulátoru v procentech

M1599955 - čítač relativního času zbývajícího do vybití akumulátoru v desetinách sekundy

31 - teplota akumulátoru

68 - napětí akumulátoru [V*10]

TIMER - čítač nabíjecího/vybíjecího času v sekundách

Test lze ukončit poměrně obtížně, neboť monitor trvale překrývá normální obsah displeje. Nejjednodušší způsob je vypnutí telefonu, popř. je možné stisknout na 1 sekundu tlačítko CLR a poté navolit *#9990# a znovu CLR.

Engineering functions: *#9993#

Odblokuje monitorovací funkce. Po zadání kódu najdete v menu další položku - Engineering functions. Tato položka má dvě submenu: Revisions, ve kterém získáte stejné informace jako pomocí kódů 9999 a 9998 a Cell Info s informacemi o buňkách. Podrobnější informace viz Monitorování sítě. Položka Engineering functions je dostupná až do vypnutí telefonu.

Zobrazení čísla SIM karty: *#9994#

Pouze Dancall HP 2731: Zobrazí sériové číslo vložené SIM karty.

Selftest: *#9997#

Zobrazí všechny segmenty displeje a aktivuje vyzvánění, ukončí se stisknutím libovolné klávesy.

Zobrazení verze konfigurace: *#9998#

Zobrazí verzi konfigurace telefonu. Jednotlivé verze se liší např. počtem jazyků a aktualizovanou verzí seznamu provozovatelů GSM sítí.

Zobrazení verze software: *#9999#

Dancall HP 2711 je možné od verze 2.0.1 použít i pro datové a faxové přenosy. Máte-li starší verzi, obraťte se na servisní středisko příslušného operátora a požádejte o upgrade.

SIM Lock: *#9000#

Zablokuje telefon před použitím jakékoli jiné SIM karty, než té, se kterou byl zámek aktivován. Při aktivaci lze zadat heslo, které je potom vyžadováno při vložení jiné SIM karty (i stejného operátora). Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Group SIM Lock: *#9001#

Funkce dosud není zjištěna, vyžaduje speciální SIM kartu. Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Operator SIM Lock: *#9002#

Funkce dosud není zjištěna, vyžaduje speciální SIM kartu. Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Network SIM Lock: *#9003#

Zablokuje telefon tak, že ho nelze použít s kartou jiného operátora. Při aktivaci je zadáno heslo, které je potom vyžadováno při zrušení blokování nebo při použití karty jiného operátora. Tímto heslem jsou chráněny všechny dotované telefony tohoto typu od společnosti Eurotel. Pozor ! Nepokoušejte se blokování odstranit - telefon se po 10-ti (neúspěšných) pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum