Philips Fizz

    Philips Fizz je celkem nový ve sbírce. Zatím jsem nezjistil funkčnost. Mobil má velkokapacitní baterii 1200mAh. Je to druhý mobil ve sbírce, který používá ještě starou velkou SIM kartu. Na mobilu zaujme velikost mobilu, displeje a tlačítek, zajímavě řešené je například prostřední dvojtlačítko. Tlačítek má mobil na první pohled celkem málo (šest), s ohledem na konkurenci. Ale jen na první pohled. Na boku telefonu jsou totiž další tři. Pro zesilování a zeslabování (opět dvojtlačítko) a hlavní tlačítko pro vypnutí a zapnutí. Fizz se dal koupit v několika barevných variantách: Černé, modré a vínové (ten mám ve sbírce já), v zahraničí také v pastelových barvách. Navíc mobil má dva vzhledy, více na fotografiích dole (zjišťuji podrobnosti). Co vše umí ? Přijmout hovor stiskem libovolné klávesy, má možnost zkrácené volby v menu, samozřejmostí je blokování klávesnice. Zajímavé je, že když se napíše volané číslo na displej a zmáčkne se příslušná klávesa pro zvednutí sluchátka, čísla odskáčí v tom tempu, ve kterém přístroj vytáčí. Philips Fizz, prodával pouze Paegas (T-Mobile), se SIM kartou, za 999 Kč + aktivace + DPH (tehdy 22%), celkem kolem 5.000 kč. Brzy upřesním. Někde se uváděla podpora Data/FAX služeb, což Fizz nikdy neuměl. A chyby ? Velmi tichý zvonek a také...


    Philips Fizz bohužel nebyl bezchybný, ale naopak problémový mobil. Některé mobily se samovolně vypínali, resetovali (uvedli se do původního stavu, aniž by k tomu uživatel dal příkaz) nebo zamrzali (odmítali reagovat na jakékoliv pokyny a bylo potřeba je vypnout a zapnout). Tato závada měla údajně vznikat zvláštní interakcí (vzájemné působení dvou nebo více činitelů) mezi kartou SIM a starším firmware přístroje (konkrétně ta začínající 916), který na daný signál procházející přes SIM kartu neuměl odpovědět. Vada se totiž projevovala při listování telefonním seznamem, nebo při hovoru. Asi šlo o špatnou dohodu firem RadioMobil (Paegas) a Philips France (s kartami jiných operátorů tyto problémy totiž nenastávali) o uzpůsobení firmware telefonu českým podmínkám - tato interakce také nastávala pouze u určitých typů SIM karet (RadioMobil vydal více sérií). Problém také byl v tom, že RadioMobil koupil 350 000 kusů telefonů Philips Fizz od Philips France, nikoliv tedy přes české zastoupení Philips ČR. To se pak zdráhalo převzít servisní zodpovědnost za tyto telefony, ač to byli výrobky téže firmy, ale jiného národního koncernu. Zajímavé bylo, že Philips po celém světě nabízel záruku: F1rst choice  - Podle záručních podmínek firmy Philips máte nárok na výměnu či zápůjčku vadného telefonu, pokud záruční oprava bude trvat déle, než 24 hodin! Tato záruka byla platná po celém světě, Česká republika z ní nebyla výslovně vyjmuta. Ale prosadit si na ní nárok bylo nemožné.


Technický popis:

Výrobce - Holandský (vyráběno ve Francii)

Původní cena - 11.000 kč

Uveden na trh - Prosinec 1995

Rozměry - 162 x 60 x 17 mm

Váha - 210 g

Konstrukce - Klasická

Barva - Černá nebo vínová

Anténa - Teleskopická - šroubovací

Konektor pro externí anténu - ANO

Displej - Pasivní, grafický - 5 řádků (3 pro SMS) - 12 znaků

Displej - ČB

Baterie - Ni-MH 600 mAh 4,8V (Japonsko)

Doba pohotovostní - 45 h

Doba hovoru - 90 min

Příchozí hovory - 10 ?

Odchozí hovory - 10

Zmeškané hovory - 10

Programová výbava - NE

Melodie - 8 -  Stupně hlasitosti - 3

Konferenční hovory - NE

Měřič délky posledního hovoru - čítač celkové délky odchozích volání (nelze vynulovat)

Poplatky za hovory

Předprogramované SMS zprávy (nejsou v češtině)


Kódy k mobilu Philips Fizz:

*#1234*# - telefon zobrazí bezpečnostní kód blokující některé funkce telefonu.

*#2558*# - zobrazí délku přihlášení do sítě GSM ve formě Dny x Hodiny y Minuty z. U některých, starších verzí, nemusí fungovat.

*#2562*# - provede znovu přihlášení k síti (vynuluje se i počítadlo,  kód *#2558*#).

*#5644*# - telefon zobrazí číslo rozšířené verze software vašeho telefonu a to takto:

Version: 09162205 - EEPROM : 00000000-00 - TDA : 2445 - KISS : 0502 SIM-LCK

První číslo je číslo verze software, následované rozšířeným kódem. Smysl dalších není zatím znám.

*#8377*# - telefon zobrazí číslo verze software vašeho telefonu a to takto:

Version: 0916 - EEPROM : 00000000-00 - TDA : 2445 - KISS : 0502 SIM-LCK

První číslo je číslo verze software a SIM-LCK znamená, že telefon je blokován pouze na SIM kartu jednoho operátora. Smysl dalších není zatím znám.

Další triky:

Stiskem klávesy Menu a # lze zapnout tiché vyzvánění a opakováním této volby zapnete původní nastavení vyzvánění.

Stiskem klávesy Menu a * zablokujete klávesnici. Podržením klávesy Unlock provedete odblokování klávesnice.


Oficiální fotografie:

Fizz

Fizz-2 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum