Dancall HP2731

Tento model jsem koupil jako svůj první mobil začátkem prosince 1997 za dotovaných 995kč se smlouvou na 18 měsíců (+ aktivační poplatek), kdy nahradil dotovaný Dancall 2711 (více na jiném místě). Oba mobily značky Dancall byli velmi oblíbené a prodávané. Telefon byl standardně prodáván jen u EuroTelu (O2).  Byl blokován, ale po odblokování jsem ho používal i pro jiné operátory. Běžná cena byla v té době asi 12 tisíc. Na mobilu jde několika kódy aktivovat Servisní menu. Prohlédnout si jej můžete dole. Menu je české s možností dalších 14-ti jazyků, včetně angličtiny nebo slovenštiny. Téměř čtvrt kila mobilu je docela dost a výdrž baterie slabá. Při volání jsme nabíjel denně, někdy i 2x. Čtyři stupně signalizace nabití baterie a síly signálu po krajích displeje. Mobil vytáčí čísla z paměťových pozic podržením kláves 1-9. Tlačítka jsou tvrdá. Podsvícení despleje a tlačítek je zelené. Jde také použít rychlé hledání v telefonním seznamu, zadáním čísla a křížku #. U mobilu jsem několikrát reklamoval dobíjecí konektor ve spodní části. Ten moc nevydržel a občas se vylomil i při opatrném zacházení při nabíjení. Mobil se pokusím zapnout (musím nahradit vylomený konektor), ale věřím, že se zadaří. Naposledy byl v provozu roku 2004 s původní baterií. Jakmile se povede, nafotím a přidám sem fotografie.

    Základní menu: Telefonní seznam, Služby sítě, SMS zprávy, Nastavení tónů, Nastavení telefonu, Počítadlo času, Ochranné kódy, Zmeškané hovory a Poslední volaná čísla - tedy devět menu.

    Dvě fotografie ukazují můj mobil a oficiální fotografii Dancallu HP2731


Technický popis:

Výrobce - Dánský (vyráběno v Dánsku)

Původní cena - 14.000 kč

Uveden na trh - Jaro 1997

Rozměry - 135 x 56 x 20 mm

Váha - 234 g

Konstrukce - Klasická

Barva - Černá

Anténa - Teleskopická - šroubovací

Konektor pro externí anténu - ANO

Displej - Pasivní - 3 řádky - 1 pro SMS - 12 znaků

Displej - ČB

Baterie - NiMH - 550 mAh

Doba pohotovostní - 24 h

Doba hovoru - 160 min

Příchozí hovory - 0

Odchozí hovory - 5

Zmeškané hovory -  10

Programová výbava - Data/Fax - CB

Melodie - 3 - Stupně hlasitosti - 3 - Zvuky SMS - 3

Automatické opakování neúspěšného volání (redial)

Zobrazení vlastního čísla

Příjmutí hovoru jedním tlačítkem

Konferenční hovory

Číselné volby pro pohyb v menu

Měřič délky posledního hovoru - čítač celkové délky odchozích volání

Poplatky za hovory

Zámek klávesnice

Servisní menu

 


Fotografie ze sbírky:

Dancall-2731


Oficiální fotografie:

Dancall-hp2731

Servisní menu:

Kódy jsou platné pro Dancall HP 2711 a HP 2731. Dále pro OKI GT1, Audiovox 650 & 680, Samsung SGH 100. Dále asi pro následující mobilní telefony Bosch 607, 608, 718, 738.

Zjištění IMEI: *#06#

Battery Monitor. Test baterie: *#9990#

Význam položek v 1. řádku zatím bohužel není jednoznačně zjištěn.

C98 - kapacita akumulátoru v procentech

M1599955 - čítač relativního času zbývajícího do vybití akumulátoru v desetinách sekundy

31 - teplota akumulátoru

68 - napětí akumulátoru [V*10]

TIMER - čítač nabíjecího/vybíjecího času v sekundách

Test lze ukončit poměrně obtížně, neboť monitor trvale překrývá normální obsah displeje. Nejjednodušší způsob je vypnutí telefonu, popř. je možné stisknout na 1 sekundu tlačítko CLR a poté navolit *#9990# a znovu CLR.

Engineering functions: *#9993#

Odblokuje monitorovací funkce. Po zadání kódu najdete v menu další položku - Engineering functions. Tato položka má dvě submenu: Revisions, ve kterém získáte stejné informace jako pomocí kódů 9999 a 9998 a Cell Info s informacemi o buňkách. Podrobnější informace viz Monitorování sítě. Položka Engineering functions je dostupná až do vypnutí telefonu.

Zobrazení čísla SIM karty: *#9994#

Pouze Dancall HP 2731: Zobrazí sériové číslo vložené SIM karty.

Selftest: *#9997#

Zobrazí všechny segmenty displeje a aktivuje vyzvánění, ukončí se stisknutím libovolné klávesy.

Zobrazení verze konfigurace: *#9998#

Zobrazí verzi konfigurace telefonu. Jednotlivé verze se liší např. počtem jazyků a aktualizovanou verzí seznamu provozovatelů GSM sítí.

Zobrazení verze software: *#9999#

Dancall HP 2711 je možné od verze 2.0.1 použít i pro datové a faxové přenosy. Máte-li starší verzi, obraťte se na servisní středisko příslušného operátora a požádejte o upgrade.

SIM Lock: *#9000#

Zablokuje telefon před použitím jakékoli jiné SIM karty, než té, se kterou byl zámek aktivován. Při aktivaci lze zadat heslo, které je potom vyžadováno při vložení jiné SIM karty (i stejného operátora). Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Group SIM Lock: *#9001#

Funkce dosud není zjištěna, vyžaduje speciální SIM kartu. Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Operator SIM Lock: *#9002#

Funkce dosud není zjištěna, vyžaduje speciální SIM kartu. Pozor ! Při zadávání hesla jsou zobrazovány pouze hvězdičky a není vyžadována verifikace. V případě překlepu nebudete patrně schopni při deaktivaci zadat správné heslo a telefon se po 10-ti pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Network SIM Lock: *#9003#

Zablokuje telefon tak, že ho nelze použít s kartou jiného operátora. Při aktivaci je zadáno heslo, které je potom vyžadováno při zrušení blokování nebo při použití karty jiného operátora. Tímto heslem jsou chráněny všechny dotované telefony tohoto typu od společnosti Eurotel. Pozor ! Nepokoušejte se blokování odstranit - telefon se po 10-ti (neúspěšných) pokusech zablokuje s hláškou Přístroj je blokován a nebude funkční. Reaktivace je nákladnou a časově náročnou záležitostí.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum