Sony CM-DX1000

    Vytrvalec s nejrychlejším startem. To byl slogan, kterým společnost Sony, uváděla mobil na český trh. Sony CM-DX1000 jsem získal poměrně nedávno (srpen 2009). A teď v říjnu druhý. První je funkční i s nabíječkou. Jsou dvě verze tohoto mobilu. CM-DX1000 a Sony CM-DX1000 enhanced (ta má oproti předchůdci změněný tvar horní části antény a je vybavena moderní třívoltovou baterií enhanced - zdokonalený). Mobil je poměrně vysoký, i s anténou skoro 180 mm. Charakteristické je pro něj vysunovací (tzv. pop-up) sluchátko, umístěné v přední horní části mobilu. To zároveň slouží jako zámek klávesnice. Pokud se pohybujete v nabídce telefonu, zasunutím sluchátka se dostanete z menu ven. Firmware a hardwarový základ přístroje tvoří přístroj Siemens S4 (liší je vysouvací sluchátko a jiné baterie), protože CM-DX1000 pro Sony vyráběl Siemens. Displej je podsvícen stejně jako klávesy, velmi kontrastní a příjemné. Má plynulé zhasínání osvětlení, podsvětlené klávesy. SIM karta se zasouvá ze shora. Spodní strana přístroje nabízí rozšiřující konektor pro připojení k handsfree sadě nebo PCMCIA kartě a kontakty pro stolní nabíječku. Má vlastní paměť na 50 telefonních číslel. V paměti umí hledat dle prvního písmene. Délka jména je pouhých 12 písmen. 6 jazyků (anglický, německý, francouzský, italský, turecký a holandský), bez češtiny. Má možnost zkrácené volby deseti čísel jejich uložením pod klávesy 1-9, další zkrácená volba 1-199 (pak nutno použít k volání dvě tlačítka). Má vyhrazené tlačítko pod displejem, kam lze naprogramovat nejpoužívanější telefonní číslo. Telefon má velmi propracované bezpečnostní kódy: omezení volání - jen na 5 posledních volaných, příjem/volání jen z telefonního seznamu, režim "pujčený telefon" (proti cizí SIM kartě), SIM Lock. Na levé straně přístroje je velmi kvalitně zpracovaný ovladač hlasitosti, k použití i během hovoru. V levém dolním rohu je tlačítko "i" sloužící jako nápověda. V menu se dá pohybovat i číselnými zkratkami. Lze aktivovat servisní menu. Pokud přijmete hovor z čísla, které nemáte uložené v telefonním seznamu, není způsob, jak číslo následně uložit, a při psaní SMS, pokud Vám během rozepsané zprávy někdo zatelefonuje, napsaná zpráva zmizí.

    Standardně je dodávána stolní nabíječka s jednou signalizační diodou, červená - nabíjí, zelená - nabito. Pokud začne problikávat zelená, bude baterie brzy nabita. Pokud necháte telefon v nabíječce tak při vysílání se zvýší odběr a rozsvítí červená. Načež obvykle dorazí SMS či hovor. První verze přístroje byly dodávány s baterii Li-Ion 1200 mAh. Novější modely již měli baterii 1350 mAh vylepšenou o tepelné čidlo umožňující bezpečné nabíjení i v autě. Při hovoru 2 minuty před úplným vybitím baterie zazní signál. Jinak během klidu zazní signál několikrát. Indikátor baterie má pět stupňů. Doba nabití je cca 5 hod.

    Základní menu (9 položek): Zvonění, Přesměrování, Bezpečnostní kódy, SMS, GSM služby, Doba/poplatky, Jazyk, Použití ve voze, Nastavení.


Výrobce - Japonský (vyráběno ve ?)

Původní cena - 21.000 kč

Uveden na trh - červenec 1996

Rozměry - 150 x 45 x 32 mm

Váha - 236 g

Konstrukce - Klasická

Barva - Černá

Anténa - Teleskopická - šroubovací

Konektor pro externí anténu - NE

Displej - Grafický displej 97 x 33 bodu - 4 řádky (3 pro SMS) - 16 znaků

Displej - ČB

Baterie - Li-Ion 1350 mAh 7,2V (Japonsko)

Doba pohotovostní - 70 h

Doba hovoru - 420 min

Paměť - Telefonní seznam - 50 čísel

Příchozí hovory - ?

Odchozí hovory - 5

Zmeškané hovory - 5

Programová výbava - Data/Fax

Melodie - 5 - Stupně hlasitosti - 5

Konferenční hovory - ANO

Měřič délky posledního hovoru - čítač celkové délky odchozích volání

Poplatky za hovory

Minutový signál, zámek klávesnice (vysunovacím sluchátkem).

Servisní menu


Skrytá funkce „letní“ obrázek, s pohybujícími se titulky, zřejmě seznam autorů.

1. Animaci vyvoláte stisknutím tlačítka pro telefonní seznam.

2. Zvolte horní položku OWN PHONE NO. Vymažte své telefonní číslo, je-li uvedeno.

3. Vepište telefonní číslo: +12022243121 a stiskněte OK (pravou šipku).

Objeví se animace, která několika vteřinách sama zmizí a přístroj je normálně funkční


Oficiální fotografie:

Cm-dx1000-1 

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum